November 8, 2018

ACT eyaleti 190 için sponsorluk programını 29 Kasım 2018 tarihinde tekrar açacaklarını açıkladı. Açıklamaya dair öne çıkan bilgiler şu şekilde:

- 2018/19 yılı programı için 800 adet kontenjan bulunuyor.

- Mevcut meslek listesinde bir değişiklik yok, "in demand" olarak gö...

October 25, 2018

Australian Government - Department of Home Affairs tarafından 2017-2018 yılına dair istatistik raporu yayınlandı. Raporda göçmenlik rakamlarına dair dikkat çekici sonuçlar yer almaktadır:

Kalıcı oturum sonuçları:

- Genel olarak kalıcı oturum pragramına dair rakamlar bir...

September 3, 2018

Avustralya'ya giriş için başvurulan tüm vizelerin sonuçları, Avustralya Göç İşleri Bakanlığı'nda vize karar memuru olarak görev yapan memurlar tarafından, Avustralya göçmenlik kanunları esas alınarak verilir. Yani dosyanızın, başvurunuzla ilgili kanunlara %100 uyması h...

October 13, 2017

Okul öncesi yaşta çocukları olan göçmen aileler, özellikle evde tam zamanlı cocuklarının bakımını üstlenen anne veya babalar, taşınmalarının ilk döneminde kendilerini oldukça uzakta ve yalnız hissedebilirler.

Avustralya’daki “oyun grupları” konsepti işte tam da bu anda...

October 6, 2017

Superannuation nedir?

Kısaca “super” olarak geçen sistem, emekliliğiniz için oluşturulan bir birikim ve yatırım hesabıdır. Avustralya’da işe başladığınızda oluşturulur ve işvereniniz tarafından maaşınızın belirli bir oranı kadar (min. %9.5) yatırılır.

Bir şirket çalışanı...

October 5, 2017

1- Kalıcı oturum vizesi

Kalıcı oturum ve çalışma vizeleri (işveren sponsorlu olanlar dışında) size Avustralya’da iş garantisi vermez. Ancak Avustralya devletinin iş verenlere uyguladığı genel politika, işe alımlarda Avustralya vatandaşlarına ve kalıcı oturum (PR/Permane...

October 4, 2017

Avustralya çalışma ya da daimi oturum vizelerinin çoğunda ana başvuru sahibinin belirli bir İngilizce seviyesinde olması beklenmektedir. Ancak ikincil başvuru olarak geçen eş ve çocuklardan, genellikle, belirli bir seviye şart koşulmamaktadır.

Avustralya'ya Permanent Re...

October 2, 2017

(Departman'ın "Life in Australia" isimli kitapçığından alınmıştır)

Kaynak: https://www.border.gov.au/Trav/Life/Aust/Life-in-Australia-book

Avustralya’da insanlar birçok özgürlüğe sahiptir. Bununla beraber, bu özgürlüklerden yararlanırken herkes düzenli, özgür ve güvenl...

September 30, 2017

Anne Grubu (Mother Group)

Avustralya’da doğum yaptıktan sonra eve döndüğünüzde, doğum sonrasındaki ilk 6 hafta içerisinde devlet tarafından gönderilen bir Anne ve Çocuk Sağlığı hemşiresi (Maternal & Child Health Nurse) tarafından evinizde ziyaret ediliyorsunuz.

Hemşire,...

September 29, 2017

1. Kalıcı oturum izni (Permanent Residency/PR) size Avustralya’da daimi olarak yaşama hakkı verir.

2. Dilediğiniz eğitim programına yazılma şansınız vardır. Özellikle üniversite eğitimi için yalnızca kalıcı oturum iznine sahip kişilere sağlanan avantajlı öğrenim kredil...

Please reload

Güncel Yazılar
Please reload

Arşiv
Please reload

Bizi takip edin
  • Facebook Basic Square