Merhaba Avustralya

Sydney merkezli kurumumuzda sunduğumuz göçmenlik hukuku danışmanlığının yanı sıra, tüm vize işlemlerinize dair süreç yönetimi, Avustralya Göçmenlik Bakanlığına bağlı bir devlet kurumu olan MARA (Migration Agents Registration Authority)’ya kayıtlı göçmenlik danışmanı Duygu Cıkla (MARN*: 1794523) tarafından yapılmaktadır.

Kayıtlı göçmenlik danışmanlarının listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.mara.gov.au/search-the-register-of-migration-agents/

 

Kayıt dışı göçmenlik danışmanlığı vermek Avustralya kanunlarına göre yasaktır ve hapis cezası ile cezalandırılmaktadır. Kayıtlı olmayan ve Avustralya göçmenlik danışmanı olduğunu iddia eden kişi ve kurumlar, eksik bilgi ve yetkisiyle başvurunuzu tehlikeye sokmaktadırlar.

Göçmenlik danışmanı olarak kaydı bulunmayan (MARN numarası olmayan - lütfen numaranın geçerliliğini https://www.mara.gov.au/search-the-register-of-migration-agents/ linkini kullanarak kontrol ediniz), EĞİTİM DANIŞMANLARININ, öğrenci vizesi dahil, herhangi bir vize/vatandaşlık süreci için, ücret karşılığı ya da ücretsiz olarak, sözel iletişimle danışmanlık verme, ya da adınıza resmi başvuru gerçekleştirme yetkileri bulunmamaktadır

Kimlerin göçmenlik ve vize sürecinizde size destek verebileceğiyle ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.mara.gov.au/media/671455/Factsheet_Giving_immigration_assistance_in_Australia_Nov_19.pdf

Kayıtlı danışmanların görev ve sorumluluklarının anlatıldığı yönetmeliğe (Code of Conduct) aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.mara.gov.au/media/553229/Code_of_Conduct_April_2017.pdf

* Migration Agents Registration Number

Duygu Cıkla 

İstanbul’da dünya lideri global firmalardaki çalışma hayatı ve yöneticilik kariyerinin ardından ailesi ile birlikte Avustralya'ya yerleşen Özlem Duygu Cıkla, Australian National University’de Australian Migration Law eğitimini tamamladı.

MARA (Migration Agents Registration Authority) ’ya kayıtlı göçmenlik danışmanı (Registered Migration Agent) ünvanını almasının ardından "Merhaba Avustralya" isimli danışmanlık şirketini kurdu.


Avustralya'yı kısa süre için ziyaret etmek, ya da Avustralya’ya göç etmek isteyenlere, Avustralya göçmenlik kanunları danışmanlığı veren “Merhaba Avustralya”, muşterilerine yenilikçi, hatasız, profesyonel ve hızlı bir hizmet vermeyi amaçlamaktadır.