Avustralya'da Ücretsiz İngilizce Dersleri


Avustralya çalışma ya da daimi oturum vizelerinin çoğunda ana başvuru sahibinin belirli bir İngilizce seviyesinde olması beklenmektedir. Ancak ikincil başvuru olarak geçen eş ve çocuklardan, genellikle, belirli bir seviye şart koşulmamaktadır.

Avustralya'ya Permanent Resident (PR) olarak ya da çalışma vizesiyle veya partner vizesi ile geldiyseniz ve İngilizce seviyeniz iyi bir iletişim kurmanız için yeterli değilse Avustralya devletinin sağladığı imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 3 ana başlıktan bahsedeceğiz:

1- Yetişkin Göçmenler için İngilizce Programı (Adult Migrant English Program (AMEP))

Bu program, yetişkin göçmenlerin 510 saate kadar ücretsiz İngilizce dersleri almalarını sağlamaktadır. AMEP'e bağlı 290 lokasyonun birine kaydınızı yaptırarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Gerekli şartlar ve detaylı bilgi için: https://www.education.gov.au/adult-migrant-english-program-0

2 - MOOEC Online İngilizce Kursları

Devlet destekli ve kar amacı gütmeyen online bir websitesi MOOEC (Massive Open Online English Course). Her seviyeye uygun kısa derslerde, Avustralya'ya özgü İngilizce kullanımlarının yanı sıra, Avustralya yaşamından örnekler verilerek oluşturulan genel İngilizce derslerini de bulabilirsiniz. Ayrıca sitede IELTS ile ilgili de küçük ipuçları yer almakta!

Site herkese açık, register olmanız yeterli!

Detaylı bilgi için: https://mooec.com/

3 - Anadili İngilizce Olmayan İlköğretim ve Lise Öğrencileri için İngilizce Dersleri

Göçmen ailelerin çocuklarının okuldaki iletişiminin artması ve okula adaptasyonunun hızlanması için tasarlanmış English as a second language (ESL) programı, devlet okullarında anasınıfından 12. sınıfa kadar öğrencilere ek ders olarak ingilizce dersi verilmesini sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için ilgili eyaletlerin websitelerini kontrol edebilirsiniz.


Güncel Yazılar
Arşiv
Facebook
  • Facebook Icon