Avustralya’da İş Hayatı – 1 – İş Arama ve Başvuru Sürecinde Size Avantaj Sağlacak Adımlar


1- Kalıcı oturum vizesi

Kalıcı oturum ve çalışma vizeleri (işveren sponsorlu olanlar dışında) size Avustralya’da iş garantisi vermez. Ancak Avustralya devletinin iş verenlere uyguladığı genel politika, işe alımlarda Avustralya vatandaşlarına ve kalıcı oturum (PR/Permanent Residency) sahiplerine öncelik verilmesi yönündedir. Bu nedenle kalıcı oturum vizeleri (nitelikli göçmenlik kapsamında da olabilir) aracılığıyla elde edeceğiniz PR statüsü size iş ararken “Avustralya’lı” olma avantajı sağlar.

2- Doğru meslek doğru bölge

Ülkenin farklı bölgelerinde farklı meslek gruplarına ihtiyaç duyulmaktadır. Avustralya’ya gelmeden önce mesleğinize olan talebin yoğun olduğu bir şehire yerleşmeyi planlayabilirsiniz.

3- Avustralya iş deneyimi

Avustralya iş deneyimi Avustralya’daki pozisyonlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle gireceğiniz ilk işin hayallerinizdeki iş olmasını beklemek yerine, kısa dönemde yapacağınız bir kaç değişiklik ile hakettiğiniz pozisyonu almayı hedefleyin.

4- Online kariyer siteleri

İş ararken aşağıdaki sitelerden faydalanabilirsiniz.

https://jobactive.gov.au/

https://www.seek.com.au/

https://www.careerone.com.au/

https://www.adzuna.com.au/

https://au.indeed.com/

#Avustralya #Göçmen #Vize #Çalışmavizesi #Avustralyaçalışmavizesi #göçmenlikdanışmanı #AvustralyaGöçmenlik #NitelikliGöçmenlik #AvustralyaNitelikliGöçmenlik #Avustralyadayaşam #Avustrayadahayat #Avustralyadayasam #kalifiyegöçmenlik #skilledvisa #kalıcıoturum #permanentresidency #avustralyakalıcıoturum

Güncel Yazılar
Arşiv
Facebook
  • Facebook Icon